Képzés

Engedély szám: E/2021/000135

A Pesti Broadway Stúdióba 2022. augusztusában nem lesz pótfelvételi.

A VASUTAS ZENEISKOLA ÉS A BUDAPESTI OPERETTSZÍNHÁZ

FELVÉTELT HIRDET

A KÖZÖSEN MŰKÖDTETETT PESTI BROADWAY MUSICAL STÚDIÓJÁBA

OPERETT ÉS MUSICAL SZÍNÉSZ II. ÉS SZÍNÉSZ I. SZAKKÉPESÍTÉST MEGALAPOZÓ KÉPZÉSÉRE

Képzési idő:

Színész II. Színházi és filmszínész: 2 év (960 óra)

Színész I. Színházi és filmszínész: 1 év (480 óra)

(A színész I. képzésre jelentkezés feltétele: A gyakorlatos színész (színházi és filmszínész) végzettséget igazoló bizonyítvány megléte)

Jelentkezési határidő: 2022. június 19.

A felvételi időpontja: 2022. június 22. 08:30 óra

A felvételi helyszíne: Budapesti Operettszínház Házi Színpad (1065 Budapest Nagymező utca 17.)  (Bejárat a Mozsár utcai művészbejáró felől)

Jelentkezés módja: a www.vasutaszeneiskola.hu honlapról letölthető jelentkezési lap kitöltése és elküldése a titkarsag@zeneiskola.t-online.hu e-mail címre 2022. 06. 19-ig

Felvételi követelmény:

- legalább 5 magyar nyelvű musical vagy operett dal (zenei alapot vagy kottát a felvételiző biztosít)

- legalább 5 különböző hangulatú vers

- legalább 5 klasszikus, modern monológ

- tánctanárok irányításával mozgáskoordináció és tánckészség fölmérése

- érettségi végzettség

- aki színész I. képzésre jelentkezik, gyakorlatos színész (színházi és filmszínész) végzettséget igazoló bizonyítvány

- foglalkozás-egészségügyi (nem háziorvosi) szakellátó hely által kiállított szakmai alkalmassági orvosi vélemény, hogy a felvételiző alkalmas a színészi szakmára

A felvételi meghallgatásra az alábbiakat szükséges hozni:

- kézzel írott önéletrajz

- zenei alap vagy kotta

- a felvételire választott anyagok listája

- érettségi bizonyítvány másolata

- esetleges egyéb szakképzettséget igazoló bizonyítvány másolata

- esetleges felsőfokú végzettséget igazoló bizonyítvány másolata

- aki színész I. képzésre jelentkezik, a gyakorlatos színész (színházi és filmszínész) végzettséget igazoló bizonyítvány másolata

- foglalkozás-egészségügyi (nem háziorvosi) szakellátó hely által kiállított szakmai alkalmassági orvosi vélemény eredeti példánya, hogy a felvételiző alkalmas a színészi szakmára

- táncruha

- a felvételi meghallgatás díja: 3.000.-Ft, a helyszínen készpénzben fizetendő

KÉPZÉSI FORMA: ISKOLARENDSZEREN KÍVÜLI FELNŐTTKÉPZÉS

A Pesti Broadway Stúdióban a hatályos jogszabályoknak megfelelően, engedélyezett formában, a színészképzés programkövetelménye alapján folyik a felnőttképzés.

A sikeres modulzáró vizsgákat követően az intézmény Képzési tanúsítványt állít ki, mely az adott képzés elvégzésének igazolására szolgál, és szükséges a képesítő vizsgára való jelentkezéshez.

A képesítő vizsgákat a vizsgaközpontok szervezik.

KÉPZÉSI CÉL, MÓDSZER:

Évtizedek óta sikeresen megvalósított célunk, hogy kineveljük az Operettszínház valamint a színházi szakma számára a közeljövő sikeres musical és operett színészeit.

Intézményünk a VOKE Vasutas Zene- és Képzőművészeti Iskola és a Budapesti Operettszínház együttműködésével működő színészképzési (felnőttképzési) intézmény, melynek képzési módszere a színpadi gyakorlaton, valamint a módszeresen felépített egyéni illetve csoportos képességfejlesztésen alapul.

TANTESTÜLET:

Az Operettszínház kiváló művészei, valamint szakterületükön elismert, tapasztalt szakpedagógusok oktatnak.

FINANSZÍROZÁS:

A képzési díj összege:

Színész II. szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzésen: 600.000.-Ft, mely 4 részletben fizetendő

Színész I. szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzésen: 300.000.-Ft, mely 2 részletben fizetendő

Színész II. Képzési program

Színész I. Képzési program

Letöllthető reklamációs jegyzőkönyv

Vizsgaelőadáson az első évfolyamunk

2022 június 9-én, 15 órakor, a Budapesti Operettszínház Raktárszínházában tartották meg első éveseink komplex mestervizsgáját, ahol  tanulóink alapjeleneteket adtak elő  beszédre, majd énekre.Dénes Viktor rendező az előadás előtti bevezetőjében elmondta, hogy A két felvonásos vizsga alatt a növendékek egy-egy választott pop/tánc-dalt dolgoznak fel, mint drámai jelenetet, majd annak zenés változatát is bemutatják.  Tanári karunk és tanulóink hozzátartozói mellett.az előadást megtisztelte jelenlétével Kiss-B. Atilla, a Budapesti Operettszínház  főigazgatója is.

Évzáró műsor a Kálmán Imre Teátrumban

2022 június 7-én, 15 órakor  került sor a VOKE Vasutas Zeneiskola Pesti Broadway Stúdió harmadik évfolyamának vizsgaelőadására. A Kálmán Imre Teátrum csodálatos környezetében, először a Szeparécska gombocska című darabot adták elő vizsgázóink, melyről a rendező, Somogyi Szilárd bevezetőjében elmondta, hogy egy-egy adott témát megadva, a diákok kreativitását kihasználva öt novella született, melyekből a Zavaros Anna által írt mű került színpadra.

Vizsga a Raktárszínházban

A Voke Vasutas Zeneiskola Pesti Broadway Stúdió másodéves növendékeinek vizsgaelőadását láthatták az érdeklődők 2022 június 1-én, 15 órakor a Budapesti Operettszínház Raktárszínházában. A Kékkovács Mara, Szendi Szilvi és Peller Károly által rendezett musical hőse Vernon, a befutott, sikeres slágerszerző, és Sonia, a kezdő dalszövegíró. Mindketten hivatásuk megszállottjai, első találkozásuktól kezdve remekül dolgoznak együtt. Magánéleti kapcsolatuk azonban korántsem ilyen harmonikus. Tanulóink remek alakításának köszönhetően a darab hatalmas sikert aratott a jelenlévő tanárok és hozzátartozók körében.

KMMN